Як вибрати та скласти туристичний рюкзак

Як вибрати та скласти туристичний рюкзак

Ключовим моментом при виборі рюкзака є спосіб його використання та види походів. Це можуть бути легкі нетривалі піші походи чи складні гірські маршрути. Вибравши відповідний рюкзак, ваш похід пройде легко та із задоволенням. Часто в піших подорожах нам необхідно нести на собі 10-20 кг, долаючи безліч перешкод – підйоми в гору, переходи річок тощо. Маючи надійний туристичний рюкзак, ви легко подолаєте усі труднощі.

Всі рюкзаки умовно можна розділити на кілька груп:

— для коротких походів на природу – мають невеликий об'єм, просте виконання, невелику кількість кишень.

— велорюкзаки – розрізняють два види: для перевезення на багажнику велосипеда – П-подібної форми та рюкзаки на спину велосипедиста – невеликого обсягу, обтічної форми.

— похідні (туристичні, трекінгові) рюкзаки для багатоденних походів – мають великий обсяг, велику кількість кишень, ремені та кріплення для додаткового спорядження (наметів, карематів та ін.). Ця найбільша та популярна група рюкзаків. Вони дуже зручні та надійні. Можу бути каркасні (з пластинами, що надають жорсткість рюкзаку) та безкаркасними.

— штурмові рюкзаки – для короткострокових екстремальних підйомів, що характеризуються середнім об'ємом, високою надійністю, обтічною формою.

— експедиційні – для тривалих походів – мають великий обсяг, зовнішні кріплення, як правило, відсутні.

Особливу увагу необхідно приділити конструкції рюкзаків. В даний час найпопулярніші анатомічні каркасні рюкзаки. Вони мають металеві або пластикові пластини, що надають жорсткості спинної частини рюкзака. У поєднанні з поясним ременем, такі рюкзаки дозволяють перенести значну вагу з плечей на стегна.

Для нетривалих поїздок можна використовувати безкаркасні рюкзаки. Більшу вагу в них носити важче, ніж у каркасних рюкзаках, тому їх виготовляють малих та середніх розмірів, близько 50 літрів.

Важливим критерієм при виборі рюкзака є його обсяг. Знову ж таки варто повернутися до питання, де і як довго ви його використовуватимете. У середньому рекомендований обсяг для походу на 7-8 днів для жінок – 50-70 літрів, для чоловіків – 70-120 літрів.

Поясний ремінь дає можливість перенести значну вагу з плечей на стегна, що полегшить носіння рюкзака. Пояс має бути регульованим, мати зручну клямку, бути м'яким, але при цьому тримати вагу рюкзака. Грудна стяжка також надає комфорту носінню об'ємного рюкзака.

На що ще варто звернути увагу

нижній вхід – дозволяє дістати речі з дна рюкзака, не витягуючи всі речі.

компресійні лямки – дають можливість зменшити об'єм рюкзака або прикріпити килимок, намет або ще щось.

Після того, як рюкзак вибраний, його необхідно правильно зібрати та упаковати речі. Рюкзак має ідеально сидіти на тілі туриста. Основні поради:

найчастіше використовувані речі повинні бути зверху або в кишенях, щоб не доводилося перекладати всі речі в пошуках якоїсь дрібниці,

важкі речі розміщуйте в рюкзаку ближче до спини приблизно посередині рюкзака. Якщо все важке покласти знизу рюкзака, він буде сильно тягнути вниз, якщо зверху ви будете нестійкі.

не перевантажуйте будь-яку сторону рюкзака, намагайтеся рівномірно розкласти важкі речі з боків рюкзака. Рюкзак не повинен тягнути вас у якийсь бік.

— надійно затягніть усі ремені на рюкзаку, нічого не повинно бовтатися, заправте кінці лямок. Одягніть і перевірте, чи не тиснути щось спину або плечі, при необхідності підправити.

Рюкзак – одна з найважливіших деталей у поході, вибрати необхідно те, що підходить саме вам.

47коментарів